ВІАН змінює судову практику по нарахуванню штрафів за ст. 126 Податкового кодексу України

У 2017 році до ЮФ "ВІАН" звернулось Державне підприємство з проханням провести аналіз ситуації з нарахуванням штрафу за ст. 126 Податкового кодексу України під час чергових платежів з погашення розстроченого податкового боргу.

Судова практика з цього приводу була не на користь платника податків, однак ретельний аналіз норм свідчив, що штрафи нараховуються неправомірно. Не бажаючі залишати клієнта наодинці із таким свавіллям (штрафи сипались як ком майже кожен місяць) партнер ЮФ "ВІАН" Віталій Коваленко все ж таки взявся за цю справу. Перші інстанції очікувано були програні. Однак згодом, майже через два роки, ситуація почала змінюватись. Першим приводом для цього слугувало позитивне рішення апеляційної інстанції по справі № 2140/1850/18. Іншим приводом стало відкриття касаційного провадження по окремими епзодам (податковим повідомленням-рішенням), сумма за якими була незначною.

Так, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відкрив касаційне провадження по справі 821/850/18, попри те, що ціна позову була всього 450 грн. Потім касаційно провадження було відкрито по іншій справі "№ 821/1108/18. Справи ще не розглянуті, однак 05.07.2019 року з'явилось революційне рішення Верховного суду (справа № 820/11541/13-а), яке змінило практику, і фактично, довело, що проведений ЮФ "ВІАН" ще два роки тому аналіз податкової практики був вірним, і , якщо "правда за тобою", треба і можна виборювати свої права.

З точки зору юриспруденції, даний податковий кейс був дійсно цікавим. З цього приводу керівник податкової практики ЮФ "ВІАН" Віталій Коваленко опублікував в журналі ЮРИСТ&ЗАКОН №32 від 06 вересня 2018 статтю з детальним оглядом ситуації та рекомендаціями.

 

 

 

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий